Dystrybucja Więcej informacji
Wybierz sprzęt

HK Audio prezentuje serię Linear5

HK Audio wypuściło nową serię wysoko wydajnych kolumn głośnikowych. Pod nazwą Linear 5 skrywaja się wszechstronna linia kolumn potrafiących oczarować wymagających muzyków i DJów, jak również firmy nagłośnieniowe. Żadne inne systemy w klasie 1" nie mogą pochwalić się takim ciśnieniem akustycznym z takiej konstrukcji. Obudowa częsciowo wykonana ze sklejki zapewnia doskonałe warunki akustyczne i zapewnia wytrzymałość kolumny w najcięższych trasach.

Na chwilę obecną dostępnych jest pięć modeli kolumn, z wersjami pasywnymi zaplanowanymi na maj.

L5 112 FA

Kolumna pełnopasowa 12"/1" dostarczającego najpotężniejszego basu w swojej klasie. Wyposażona w przełączane EQ, pozwala na użycie jej jako samodzielne nagłośnienie, w parach stereo oraz jako zestaw wraz z subwooferami Linear5.

L5 112 XA

Zaprojektowany aby dostarczyć możliwie największe ciśnienie akustyczne (135 dB MAX SPL peak), ten monitor 12"/1" posiada również przełączany filtr. Jego pokaźny zasięg pozwala z powodzeniam na używanie go jako kolumny wysokotonowej oraz w połączeniu z basem Linear Sub 2000 A. Oczywiście służy również znakomicie jako monitor z mnóstwem zapasu mocy przed przesterowaniem, z obracaną tubą 60°x40° pozwalając na wzorowe pokrycie i kierunkowość.

L5 115 FA

Ta pełnopasmowa kolumna 15" dostarcza 1000W jako samodzielnie, zostając punktem referencyjnym w kategorii głośności w swojej klasie. Tak jak L5 FA 112, posiada asymetryczną tubę pozwalającą na optymalne pkrycie dźwiękiem widowni zarówno blisko, jak i daleko. Dzięki zastosowaniu mniejszego kąta w górnej części tuby, zwiększony został zasięg całej kolumny.

L Sub 2000 A

Aktywny subwoofer o mocy 1200 W w obudowie bandpass (double bandpass 6th) posiadający dwa głośniki 12" z cewkami 2.5" z zaawansowanym systemem chłodzenia oraz podwójnymi zawieszeniami zapewniającymi idealne ich wycentrowanie.

L Sub 1200 A

Kompaktowy, lekki i umieszczony w obudowie bass reflex - ten sub jest idealny do nagłośnienia każdego zespołu. Wyposażony w dwa głośniki 10" oraz niezwykle efektywny wzmacniacz cyfrowy 1200W, potrafiący również napędzić drugą, pasywną wersję L5 210 Sub.

Linear 5 to niesamowidzie wszechstronna seria. Wystarczy jedynie dwóch L5 112 FA aby skonstruować pełnopasmowy system stereo. Przy aplikacjach bardzo wymagających w rejestrach basowych wystarczy dołożyć jeden z dostępnych subwooerów. W przypadku wersji monitorowych możliwości jest jeszcze więcej!

Pierwsze kolumny z serii Linear 5 są już dostępne w dobrych sklepach muzycznych!